Anglia, Szkocja, Irlandia, Walia 13 dni

13 dni

TRASA:
Canterbury, Cambridge, York, Edynburg, Pitlorchy, Inverness, Loch Ness, Fort William, Belfast, Dublin, Klify Moher, Galway, Caernarfon, Park Narodowy Snowdon, Cardiff, Bath, Stonehenge, Londyn, Greenwich.

     


Program ramowy

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Całodzienna podróż przez terytorium Polski i Niemiec. Przyjazd do hotelu w Niemczech. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

2 dzień - podróż przez Niemcy, Holandię i Belgię. Przyjazd do Calais. Przeprawa promowa Calais- Dover. Przyjazd do Canterbury - spacer po miasteczku, wizyta w słynnej gotyckiej katedrze - miejscu męczeństwa Tomasza Becketa. Zakwaterowanie w okolicach Londynu. Obiadokolacja.* Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd na północ Anglii. Po drodze spacer po Cambridge: słynne kolegia - King’s College i King’s College Chapel, Trinity College, Biblioteka Wrena, Queens’ College. Przejazd do historycznego, założonego przez Rzymian miasta York, będącego w IX w. stolicą Wikingów, osiedlających się na terenie Anglii - spacer (wspaniała katedra York Minster - największa gotycka budowla w Wielkiej Brytanii). Przejazd do hotelu, Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przyjazd na północ w kierunku Edynburga zwanego “Atenami Północy”. Zwiedzanie: Zamek Edynburski, wzniesiony na Castle Rock (granitowym szczycie wygasłego wulkanu) , Pałac Holyrood - oficjalna szkocka rezydencja królowej, Uniwersytet Edynburski, Royal Mile, ciąg czterech starych ulic od Castle Hill do Canongate - główna arteria średniowiecznego Edynburga. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja.* Zakwaterowanie.

5 dzień - śniadanie. Przyjazd do Pitlochry - wizyta w destylarni whisky Blair Atholl. Przejazd przez Inverness (krótki spacer po mieście), wzdłuż jeziora Loch Ness (m.in. obok ruin średniowiecznego zamku Urguhart Castle). Przejazd u podnóża Ben Nevisa (najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii), przez Fort William (miasto położone pośród gór i jezior) i przez piękną Glen Coe - Dolinę Łez. Przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd do portu promowego i rejs do Belfastu. Spacer po centrum miasta. Przejazd do miejsc związanych ze św. Patrykiem - patronem Irlandii: Armagh (sanktuarium Św. Patryka), Monasterboice - pozostałości po warownym klasztorze, gdzie zachowały się piękne celtyckie krzyże. Zakwaterowanie w hotelu w Dublinie. Obiadokolacja.* Nocleg

7 dzień - śniadanie. Całodzienne zwiedzanie miasta: Zamek Dubliński, Katedra Kościoła Chrystusowego, Wood Quay - pozostałości po osadach Wikingów i Normanów, Temple Bar, National Museum, Trinity College. Czas wolny. Popołudniu spacer w okolicach O’ Connell Street. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg

8 dzień - śniadanie. Przejazd na tereny klifów i rozległych wapiennych równin Burren, sławnych ze swoich megalitycznych kopców i grobowców z epoki kamienia łupanego oraz pierścieniowatych fortów z epoki żelaza. Przejazd do Galway- celtyckiej stolicy Irlandii. Zwiedzanie: m.in. Eyre Square, brama Brown, Lynch’s Castle, Kościół św. Mikołaja. Powrót do Dublina. Obiadokolacja.* Nocleg

9 dzień - śniadanie. Przeprawa promowa Dublin - Hollyhead. Przejazd przez wyspę Anglesey (m.in. przez miejscowość o najdłuższej nazwie w Walii) do Caernarfon - spacer po średniowiecznym miasteczku, miejscu intronizacji książąt Walii. Przejazd przez Park Narodowy Snowdon. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Cardiff. Obiadokolacja.* Nocleg.

10 dzień - śniadanie. Przejazd do Cardiff, stolicy Walii. Spacer po mieście. Przejazd do Bath - zwiedzanie: rzymskie łaźnie, opactwo Bath Abbey, most Pulteney Bridge. Przyjazd do Stonehenge, z najsłynniejszym na świecie kamiennymi kręgami. Przejazd na nocleg do Londynu. Obiadokolacja.* Nocleg.

11 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Londynu : Parlament, Buckingham Palace, Trafalgar Square, National Gallery, Tower of London, Covent Garden, Leicester Square. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.* Nocleg.

12 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Greenwich, królewskiego obserwatorium astronomicznego. Przejazd do Calais, przeprawa promowa. Przejazd na nocleg w Holandii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.* Nocleg.

13 dzień - śniadanie. Przejazd przez terytorium Niemiec do Polski. Zakończenie imprezy ok. Godz. 23 :00.

CENA OBEJMUJE:
12 noclegów ze śniadaniami w hotelach **/*** (pokoje 2 - lub 3- osobowe z łazienkami), z czego: 1 nocleg tranzytowy w Niemczech, 5 noclegów w Anglii, 2 w Szkocji, 3 w Republice Irlandii, 1 nocleg tranzytowy w Holandii

rejs promowy Calais - Dover - Calais oraz Dublin - Holyhead oraz Stranraer - Belfast

autokar, opiekę pilota - przewodnika, ubezpieczenie KL i NNW

UWAGI:

Nie odpowiadamy za odmowę wjazdu do Wlk. Brytanii. Pilot nie oprowadza po muzeach. Należy zaopatrzyć się w ok. 100 GBP i 50 Euro na bilety wstępu oraz przejazdy komunikacją miejską w Londynie i Dublinie. Program może być realizowany środkami komunikacji publicznej. Program może ulec zmianie.