Budapeszt i zakole Dunaju 5 dni

5 dni
Trasa:
Słowacja - Węgry

      

Program ramowy

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Słowację. Podczas przejazdu przewidywane są krótkie postoje. Poźnym wieczorem (ok. 23:00) przyjazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie miasta: zaczniemy od Wzgórza Zamkowego położonego po budańskiej stronie miasta. Zobaczymy Zamek Królewski, który przez 700 lat był siedzibą węgierskich królów. Przejdziemy do Kościoła Macieja - miejsca koronacji i ślubów królewskich. Świątynia była wielokrotnie niszczona, lecz pod koniec XIX wieku odbudowano ją w stylu neogotyckim. Następnie z Baszty Rybackiej, budowli z siedmioma neoromańskimi wieżami, będziemy mogli podziwiać panoramę miasta. Chwila na kawę i ciastko. Przejazd na Górę Gellerta wznoszącą się 130 metrów nad płynącym poniżej Dunajem. Na wzgórzu zobaczymy Cytadelę wzniesioną przez Habsburgów w celu poskromienia nieposłusznych mieszkańców Pesztu oraz Statuę Wolności - dar Armii Czerwonej dla Węgrów. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i czas na krótki odpoczynek. Następnie zwiedzanie piwnic Budafok - degustacja doskonałego wina i kolacja (dla chętnych, za dodatkową opłatą). Wieczorem dla chętnych rejs statkiem.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Pesztu - części nizinnej stolicy Węgier. Przejazd na Plac Millennium, który został wybudowany z okazji tysiąclecia państwa węgierskiego. Zobaczymy Zamek Vajdahunyad - komplek budowli - kopii naśladujących znane budowle z terytorium Węgier , Bazylikę św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier, następnie ulica Vaci- słynny deptak stolicy Budapesztu. Przejazd do jednego z największych w Europie kąpielisk leczniczych z wodami termalnymi, łaźniami parowymi, masażami odświeżającymi i kąpielami solankowymi - Szechenyi Furdo. Kąpiele wodne, jak i słoneczne. Dla osób niekorzystających z basenów - możliwość odwiedzenia Muzeum Sztuk Pięknych, w którym kolekcje obrazów takich artystów jak Rafael, Rembrandt czy Monet. Wieczorem, dla chętnych i za dodatkową opłatą kolacja w czardzie węgierskiej z programem folklorystycznym.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd w zakole Dunaju od Szentendre- malowniczo położonej „serbskiej” miejscowości. Zwiedzanie muzeum Marcepana i możliwość zakupu słodyczy, czas wolny na spacer promenadą naddunajską. Następnie udamy się do Visegradu z zachowanymi ruinami średniowiecznej twierdzy skąd roztacza się przepiękny widok na Dunaj. Ostatnim punktem programu będzie bazylika w Esztergomie- największy kościół na Węgrzech. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.

Dzień 5
Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych (Katowice ok. 2.00-3:00).


CENA OBEJMUJE:

» Przejazd komfortowym autokarem(klimatyzacja, WC, barek, video)
» 3 noclegi w hotelu (**) w Budapeszcie
» 3 śniadania
» Realizację programu turystycznego
» Opiekę pilota z EUROPA-TRAVEL
» Ubezpieczenie NW + KL + bagaż

UWAGI:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 2600Ft. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.