Dalmatyńska eskapada 10 dni (dla wygodnych)

WYCIECZKA OBJAZDOWO - WYPOCZYNKOWA

10 dni

      

Program ramowy

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu. Przejazd przez Czechy, dojazd do Austrii, zakwaterowanie, nocleg. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kireunku Słowenii, przejazd przez Lublanę (krótkie zwiedzanie) i dalej do jaskini Postojna - jednej z największych na świecie jaskiń o łącznej długości ponad 27 km. W godzinach popołudniowych przejazd w okolice Zagrzebia. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Plitvic i zwiedzanie Parku Narodowego Plitvickie Jeziora, gdzie na obszarach porośniętych przez buki, jodły, świerki i klony, znajduje się 16 turkusowych jezior położonych tarasowo na długości 8 km i połączonych ze sobą 72 wodospadami. Obszar parku zaliczany jest do światowego dziedzictwa naturalnego i jest chroniony przez UNESCO. Następnie przejazd na wybrzeże i zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na odpoczynek. Wieczorem kolacja.

Dzień 4
Po śniadaniu proponujemy wyjazd na całodniową wycieczkę do Splitu i Trogiru (na miejscu lokalny przewodnik). W Splicie, największym mieście Dalmacji zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu - krzyżują się tu wpływy weneckie, wegierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana - jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V wiek), ratusz miejski z XV wieku i malowniczy port. W Trogirze, typowym nadmorskim miasteczku pospacerujemy po malowniczej starówce, gdzie zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku. Powrót do hotelu, kolacja i czas wolny.

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd malowniczą, nadmorską trasą do Dubrownika (po drodze fantastyczne widoki na góry i Adriatyk), ogłoszonego przez UNESCO dziedzictwem kultury światowej. W programie, między innymi spacer po starym mieście, Mala Braca - klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz mury miejskie. Powrót do hotelu, kolacja i czas wolny.

Dzień 6-8
Czas wolny na odpoczynek, kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Późnym popołudniem wyjazd do Polski.


Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00)

CENA OBEJMUJE:

» Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, WC, video)
» 8 noclegów w hotelach **/***
» Śniadania i kolacje w Chorwacji oraz śniadanie w Austrii
» Opiekę pilota
» Ubezpieczenie NnW + KL + CP + Assistance + bagaż

 

 

 

UWAGI:

Ze względu na różną, uzależnioną od terminu wyjazdu lokalizację hoteli, ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. Cena nie zawiera kosztów miejscowych przewodników. Orientacyjny koszt biletów wstępu - około 70 EUR.