Hiszpania 8 dni

DOOKOŁA HISZPANII
8 dni

 

      

 

 

Progrm ramowy

 

I DZIEŃ - POLSKA - SEWILLA
06.00 - Zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie, stanowisko odpraw w hali odlotów przy ruchomych schodach.
08.00 - Wylot samolotu czarterowego PLL LOT z Warszawy do Malagi 
12.40 - Przylot do Malagi. Odprawa paszportowo-celna. Spotkanie z pilotem na lotnisku, a następnie przejazd do Sewilli, pięknie położonej nad rzeką Gwadalkiwir. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży.
Wieczorem dla chętnych spacer po krętych uliczkach dawnego żydowskiego getta, gdzie dzisiaj pełno jest kafejek, malowniczych zaułków, ukwieconych patio i ulicznych artystów. Kolacja i nocleg.


II DZIEŃ - SEWILLA - KORDOBA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Sewilli. Zaczniemy od panoramicznej wizyty autokarem po portowej dzielnicy El Arcnal słynnej z Plaza de Torros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Cristobal Colon. Posągu Carmen, Torre del Oro (dwunastobocznej arabskiej wieży). Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana - wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda oraz Alkazar. Przejazd na nocleg w okolice Sewilli lub Kordoby, kolacja.

III DZIEŃ - KORDOBA - MADRYT
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Kordoby. Spacerując po starówce odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu: wąskie wybrukowane uliczki, zaułki, kute bramy z żelaza i warsztaty złotników, to wszystko przenosi nas w średniowiecze. Najciekawsze zabytki to Mezquita (czyli Wielki Meczet, budowany od VIII wieku), Alcazar de los Reyes Cristianos (czyli pałac-twierdza Alfonsa XI z pięknymi tarasami wodnymi i fontannami) i Puente Romano, rzymski most na Gwadalkiwirze. Przejazd w okolice Madrytu i zwiedzanie miasta. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencje królewską ( gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniała salę tronową) Puerta del Sol ( centralny plac Madrytu). Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicach Madrytu, kolacja.

IV DZIEŃ - MADRYT - BARCELONA
Po śniadaniu zwiedzania ciąg dalszy: zwiedzamy Muzemu Prado, z pracami Velasqueza, El Greco, Breughla, Tycjana oraz Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa ozdobionymi figurama Don Kichota i Sancho Pansy. Po południu wyjazd do Barcelony. Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych możliwość zorganizowania wycieczki "Barcelona nocą"
V DZIEŃ - BARCELONA - WALENCJA
Po śniadaniu zwiedzanie Barcelony, między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego: katedra Sagrada Familia, Park Guell, dzielnica Gotycka wraz z Katedrą oraz Pałacem Królewskim, plac św. Jakuba (patron Katalonii) oraz Las Ramblas - najpiękniejsza ulica świata. Kolacja i nocleg w okol. Walencji. Dla chętnych wejście na stadion FC Barcelona - Camp Nou

VI DZIEŃ - WALENCJA - MURCJA - GRANADA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie Walencji, w programie m. in. Katedra, Bazylika Matki Boskiej Opuszczonych, Giełda Jedwabiu, Secesyjne Budynki Hali Targowej. Następnie krótka wizyta w Purullena - wiosce Troglodytów, słynącej z tego że prawie połowa mieszkańców Pleblo zamieszkuje w jaskiniach. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Granady.


VII DZIEŃ - GRANADA - MALAGA
Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta: Alcaceria (arabski bazar), gotycka katedra z królewską kaplicą. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła, dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów, której arabska nazwa oznacza "ogród podniosłego raju". Po południu zapraszamy na krótką wizytę w urokliwej dzielnicy Albaicin gdzie znajduje się punkt widokowy skąd rozpościera się panorama na Alhambrę i Sierra Nevada. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Malagi.


VIII DZIEŃ - MALAGA - POLSKA
Po śniadaniu transfer na lotnisko do Malagi: klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Costa del Sol - transfer do wybranego hotelu, a klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Maladze.
 wylot bezpośredniego samolotu czarterowego PLL LOT do Warszawy (z międzylądowaniem w Krakowie)
 Przylot na lotnisko Kraków Balice
 Przylot na lotnisko Warszawa-Okęcie.


HOTELE:

Hotele klasy turystycznej położone z reguły poza centrami miast lub w najbliższych okolicach. Na miejscu w hotelu restauracja i bar. Pokoje 2-3 osobowe (przy czym 3-os. to z reguły pokój 2-os. z dostawką), wszystkie z łazienkami i WC, czasami z tgelefonem i TV. Śniadania kontynentalne i obiadokolacje.

CENA OBEJMUJE:

» Przelot samolotem czarterowym PLL LOT Warszawa - Malaga - Warszawa
» Przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu
» 7 noclegów w hotelach, śniadania i obiadokolacje
» Program turystyczny
» Opiekę polskiego pilota podczas objazdu (polskiego rezydenta podczas pobytu)
» Ubezpieczenie Warta Travel (NNW, KL i bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

» Biletów wstępu
» Opłat za miejscowych przewodników
» Opłat lotniskowych
» Dodatkowych posiłków i napoi do obiadokolacji
» Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok. 120 EUR

UWAGI:

Za dopłatą możliwe przedłużenie wycieczki o tydzień pobytu na Costa del Sol w wybranym przez Państwa hotelu.