Hiszpania, Portugalia 8 dni

Sewilla - Lizbona - Sintra - Fatima - Madryt - Toledo - Granada

8 dni

 

                                     

Program ramowy

I DZIEŃ - POLSKA - SEWILLA
06.00 - Zbiórka na lotnisku Warszawa - Okęcie, stanowisko odpraw w hali odlotów przy ruchomych schodach.
07.30 - Zbiórka na lotnisku Kraków Balice, stanowisko odpraw w hali odlotów.
08.00 - Wylot samolotu czarterowego PLL LOT z Warszawy do Malagi (z międzylądowaniem w Krakowie).
09.30 - Wylot samolotu czarterowego PLL LOT z Krakowa do Malagi (rejs bezpośredni).
12.40 - Przylot do Malagi. Odprawa paszportowo-celna. Spotkanie z pilotem na lotnisku, a następnie przejazd do Sewilli, pięknie położonej nad rzeką Gwadalkiwir. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży.
Wieczorem dla chętnych spacer po krętych uliczkach dawnego żydowskiego getta, gdzie dzisiaj pełno jest kafejek, malowniczych zaułków, ukwieconych patio i ulicznych artystów. Kolacja i nocleg.


II DZIEŃ - SEWILLA - LIZBONA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie. Zaczniemy od wizyty panoramicznej autokarem po portowej dzielnicy El Arcnal słynnej z Plaza de Torros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro (dwunastobocznej arabskiej wieży). Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana - wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda oraz Alkazar. Przejazd w okolice Lizbony na kolację i nocleg.


III DZIEŃ - SINTRA - LIZBONA
Po śniadaniu przejazd do Sintry i zwiedzanie Palacio dal Vila a następnie przejazd do Lizbony, położonej nad Tagiem stolicy Portugalii. Zobaczymy zamek de Sao Jorgo (Św. Jerzego) - dawną królewską siedzibę, z której rozciąga się piękna panorama miasta, katedrę oraz dzielnicę Belem z klasztorem dos Jeronimos, wieżą de Belem, różą wiatrów oraz pomnikiem odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gamy, Magellana. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.


IV DZIEŃ - FATIMA - MADRYT
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Fatimy. Wizyta w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje). Wyjazd do Madrytu (550 km). Przyjazd w okolice Madrytu późnym wieczorem na kolację i nocleg.


V DZIEŃ - MADRYT
Po śniadaniu zwiedzanie Madrytu, który od XVI wieku pełni funkcję stolicy Hiszpanii. Zobaczymy ogromny Palacio Real, czyli rezydencję królewską (gdzie szczególnej uwadze polecamy wspaniałą salę tronową), Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami, Muzeum Prado (między innymi prace Velazqueza, El Greco, Breughla, Tycjana), Puerta del Sol (centralny plac Madrytu z fontanną przedstawiającą herb miasta), Plac Hiszpański z pomnikiem Don Kichota i Sancho Pansy. Kolacja i nocleg w hotelu.


VI DZIEŃ - TOLEDO - GRANADA
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Toledo, duchowej stolicy kraju W programie między innymi katedra ze wspaniałymi zbiorami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej, Casa El Greco, synagoga zbudowana w stylu mauretańskim - El Transito oraz Plaza de Zocodover z Alkazarem. Przejazd do Granady (400 km), miasta założonego przez Maurów w VIII wieku, którego rozkwit przypada na wiek XV, kiedy miasto było stolicą ostatniego muzułmańskiego państwa na terenie Półwyspu Iberyjskiego. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Granady.


VII DZIEŃ - GRANADA - MALAGA
Po śniadaniu zwiedzanie Granady. Proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta: Alcaceria (arabski bazar), gotycka katedra z królewską kaplicą. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła, dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów, której arabska nazwa oznacza "ogród podniosłego raju". Po południu zapraszamy na krótką wizytę urokliwej dzielnicy Albaicin, gdzie znajduje się punkt widokowy, skąd rozpościera się panorama na Alhambrę i Sierra Nevada. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Malagi.


VIII DZIEŃ - MALAGA - POLSKA
Po śniadaniu transfer do Malagi: - klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu na Costa del Sol - transfer do wybranego hotelu
- klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Maladze.
13.30 - Wylot bezpośredniego samolotu czarterowego PLL LOT do Warszawy (z międzylądowaniem w Krakowie).
17.10 - Przylot na lotnisko Kraków Balice.


HOTELE:

Hotele klasy turystycznej położone z reguły poza centrami miast lub w najbliższych okolicach. Na miejscu w hotelu restauracja i bar, często kantor. Pokoje 2-3 osobowe (przy czym 3-os. z reguły pokój 2-os. z dostawką), wszystkie z łazienkami i WC, często z telefonem i radiem. Śniadania i kolacje.

CENA OBEJMUJE:

» Przelot samolotem PLL LOT Warszawa - Kraków - Malaga - Kraków - Warszawa
» Przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu
» 7 noclegów w hotelach
» Śniadania i obiadokolacje
» Program turystyczny
» Opiekę polskiego pilota (podczas pobytu rezydenta)
» Ubezpieczenie Warta Travel (NNW, KL i bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

» Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów
» Opłat za miejscowych przewodników

UWAGI:

Za dopłatą możliwe przedłużenie wycieczki o tydzień pobytu na Costa del Sol w wybranym przez Państwa hotelu.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok. 120 EUR.