Maroko 8 dni

CESARSKIE MIASTA

8 dni

Wycieczka objazdowa
Możliwość przedłużenia pobytu o dodatkowy tydzień w wybranym hotelu w Agadirze


      


Program ramowy

I DZIEŃ - POLSKA - AGADIR
Przylot do Agadiru. Spotkanie z pilotem na lotnisku. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny na odpoczynek po podróży. Po południu proponujemy krótkie zwiedzanie Agadiru, w programie m.in. średniowieczna kazba, czyli twierdza ( z murów obronnych rozciąga się panorama miasta). Wieczorem można miło spędzić czas na nadmorskiej promenadzie. Nocleg w hotelu w Agadirze.

II DZIEŃ - AGADIR - ESSAOUIRA - SAFI
Po śniadaniu przejazd wybrzeżem Atlantyku do Essaouiry - miasteczka zbudowanego w stylu berberyjsko-portugalskim, będącego "mekką" ludzi uprawiających windsurfing oraz słynącego z wyrobów z drzewa tujowego. Masywne fortyfikacje starego miasta, wąskie i kręte uliczki, pobielone domy z niebieskimi drzwiami, miłe kafejki, uroczy port to prawie bajkowy obrazek. Następnie przejazd do portowego miasta Safi. Jeśli wieczorem będziecie Państwo mieli czas proponujemy spacer po medinie i obejrzenie warsztatów garncarskich, z których Safi słynie. Nocleg w hotelu.

III DZIEŃ - SAFI - CASABLANCA - RABAT
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Safi: Ksar al. - Bahr (portugalskiej twierdzy, zbudowanej dla ochrony portu). Następnie przejazd do Casablanki - dużego miasta przemysłowego Maroka. Przejazd przez centrum miasta (Plac Mohammeda V), La Corniche, oraz zwiedzanie meczetu Hassana II (z zewnątrz - ewentualnie zwiedzenie wnętrza meczetu w niektórych godzinach popołudniowych za dodatkową opłatą 100 DHS). Przejazd autostradą do Rabatu - stolicy Maroka. Zwiedzanie miasta: wieża i meczet Hassana z XII w, Mauzoleum Mohameda V (dziadka obecnie panującego Mohameda VI), ruiny rzymskiej twierdzy i miasta Sala Colonia oraz nekropolia dynastii Mrynidów - Szella, pałac królewski z imponującą bramą Bab ar-Rouah oraz kasba Udaja. Nocleg w hotelu.

IV DZIEŃ - RABAT - VOLUBILIS - MEKNES - FEZ
Po śniadaniu wyjazd z Rabatu do Volubis - rzymskiego miasta z II w n.e. - zwiedzanie ruin domów patrycjuszy rzymskich z przepięknymi mozaikami, term, bazyliki, kapitolu. Następnie przejazd do Meknes - zwiedzanie mauzoleum sułtana Mulaja Ismaila (założyciela miasta i obecnie panującej dynastii Alawitów), bab el Mansur głównej bramy prowadzącej do miasta, przejazd wzdłuż murów obronnych okalających miasto, obejrzenie spichlerzy i pozostałości po stajniach królewskich mogących pomieścić 12 000 koni królewskich. Przejazd do Fezu. Kolacja i nocleg w Fezie.

V DZIEŃ - FEZ
Po śniadaniu zwiedzanie Fezu - duchowej, religijnej i rzemieślniczej stolicy Maroka. Zwiedzanie mediny Fes el Badi, prawdziwego labiryntu ponad 9000 krętych, wąskich uliczek - uliczki farbiarzy, kotlarzy, garbarzy, stolarzy, handlarzy dywanów oraz ubiorów marokańskich oraz przypraw, zwiedzanie szkoły koranicznej Attarine z XIV w oraz zajrzenie (niestety dla nas Giaurów nie ma innej możliwości !!!) do meczetu - uniwersytetu El Kajrawijin oraz do mauzoleum Mulaja Isdrisa II (założyciela miasta). Po południu dalszy ciąg zwiedzania: Fes el Jadid: pałac królewski Dar El Makzhen (z zewnątrz), dzielnica żydowska Mellah, brama Bab el Boujeloud oraz groby Merenidów (dawnej dynastii sułtanów Maroka). Istnieje możliwość zwiedzenia fabryki ceramiki oraz dokonania zakupów. Nocleg w Fezie.

VI DZIEŃ - FEZ - MARRAKESZ
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Marrakeszu. Droga prowadzi początkowo przez Atlas środkowy, a później przez Atlas Wysoki. Późnym popołudniem przyjazd do Marrakeszu - przepięknego, czerwonego miasta położonego u stóp Atlasu Wysokiego. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu. Polecamy spacer na główny plac miasta Dżemaa el - Fna, gdzie życie trwa okrągłą dobę.

VII DZIEŃ - MARRAKESZ
Zwiedzanie miasta: bazar (suk), gdzie można kupić ciekawe pamiątki miejscowego rzemiosła, meczet Kutabia z XII wieku z pięknym minaretem o wysokości 70 m, meczetu i medresy (szkoły koranicznej) Ali ben Jusafa, pałac el Badi zbudowany za okup, jaki musieli zapłacić Portugalczycy, po przegranej bitwie Trzech Króli, grobowców Saadytów oraz placu Dżamaa el Fna. Nocleg w hotelu.

VIII DZIEŃ - MARRAKESZ - AGADIR
Wyjazd przez Góry Atlasu do Agadiru. Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Agadirze - transfer do wybranego hotelu.
Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Agadirze. Przylot do Polski.

CENA OBEJMUJE:

» przelot samolotem czarterowym White Eagle Aviation Warszawa - Agadir-Warszawa,
» transfery klimatyzowanym autokarem na terenie Maroka,
» 7 noclegów w hotelach,
» 7 śniadań (za dopłatą 7 obiado-kolacji),
» opiekę polskiego pilota i miejscowych przewodników,
» ubezpieczenie Warta Travel (Kl, NNW i bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:

» opłat lotniskowych,
» napoi do kolacji,
» biletów wstępu i napiwków dla lokalnych przewodników (razem ok. 330 MAD), czyli ok. 30 USD
» wizy marokańskiej (50 zł). Do uzyskania wizy potrzebna jest kserokopia paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty wylotu - strona ze zdjęciem i z datą ważności paszportu, 1 wypełniony wniosek wizowy, 1 zdjęcie.