Norwegia 12 dni

12 Dni

Trasa:
Świnoujście -
Kopenhaga - Angelholm - Oslo - Voss - Sognefjord - Bergen - lodowiec Briksdals - Geirangerfjord - Droga Troli - Lillehammer  - Ystad  - Świnoujście

Przez kilkanaście dni pokażemy Państwu najciekawsze miejsca w południowej i centralnej Norwegii – tego urzekającego kraju, słynącego swoimi fiordami, lodowcami, pięknymi, surowymi krajobrazami. Od Oslo, po Lillehammer, drogę Trollów i Bergen !

     


Program ramowy


I DZIEŃ
Przejazd do Świnoujścia. Zaokrętowanie i przeprawa promowa do Kopenhagi.

II DZIEŃ - KOPENHAGA - ANGELHOLM
Zwiedzanie stolicy Danii: Stare Miasto z Ratuszem, rzeźba syrenki, stary port Nyhavn, Pałac Królewski. Przeprawa promem z Helsingor do Helsingborg w Szwecji. Przejazd wzdłuż szwedzkiego wybrzeża na nocleg w Angelholm.


III DZIEŃ - ANGELHOLM – GOTEBORG - OSLO
Przejazd przez przemysłowe miasto Goteborg do Oslo. Po przekroczeniu granicy norweskiej panoramiczny widok fiordu z mostu. Nocleg w okolicach stolicy Norwegii.


IV DZIEŃ - OSLO
Całodzienne zwiedzanie miasta: Zamek Królewski, Park Vigeland ze słynnymi rzeźbami, Parlament, Ratusz, muzea prezentujące statek Wikingów i tratwę Kon-Tiki.


V DZIEŃ - VOSS
Rano przejazd wzdłuż fiordu do Gol - przepiękne krajobrazy. Następnie po przejechaniu najdłuższym górskim tunelem w Europie (24,5 km) przyjazd do Flam słynnego z kolejki górskiej. Przejazd przez Gudvangen do Voss.


VI DZIEŃ - VOSS
Planowany przejazd kolejką Flam i rejs promem po Sognefjord. Wjazd z kolejką na górę zapewnia niezapomniany widok na kaskady wodospadów i fiordy. Jest to najpiękniejsza widokowo trasa kolejowa w Norwegii. Następnie rejs najdłuższym w Europie fiordem: Sognefjordem. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie skansenu z budynkami z XVI wieku w Voss.


VII DZIEŃ - BERGEN
Zwiedzanie starego, norweskiego miasta, drugiego co do wielkości w tym kraju: hanzeatycka zabudowa, rynek rybny i kwietny, stara zatoka portowa, dom Edwarda Griega-kompozytora muzyki. Możliwość wjazdu kolejką linową na górę nad miastem: piękny widok Bergen i zatoki.


VIII DZIEŃ BRIKSDAL - STRANDA
Przejazd do Oppedal i przejazd promem do Lavik. Dojazd do miejscowości Stryn. Po drodze możliwość podjechania do lodowca Briksdal – potrzebny jest tu ok. 45 minutowy spacer. W Stryn możliwość zwiedzania Parku Narodowego Lodowca Briksdal. Przejazd wzdłuż najgłębszego w Europie Jeziora Hornindalsvatnet do Stranda.


IX DZIEŃ GEIRANGERFJORD - ANDASLNES
Przeprawa promem do Geiranger. Rejs po najsłynniejszym norweskim fjordzie. Zobaczymy słynne wodospady: Siedem Sióstr i Welon Panny Młodej. Po południu przejazd Drogą Orłów w kierunku północnym. Przejazd promem do Linge. Dalej słynną Drogą Trolów, mnóstwo zakrętów i w najwyższym punkcie przejazd na wysokości 858 m n.p.m. Przejazd ten reklamowany jest jako: „dramatyczny i ekscytujący".


X DZIEŃ - ANDASLNESS – LILLEHAMMER - OSLO
Postój w miejscu Zimowej Olimpiady w 1994 roku (Lillehammer): skocznia narciarska z zapierającym dech w piersiach widokiem na miasto i Park Olimpijski. Przejazd wzdłuż największego w Norwegii Jeziora Mjosa. Po drodze możliwość zwiedzania hali olimpijskiej w Hamar, zbudowanej na kształt statku Wikingów.


XI DZIEŃ - OSLO - YSTAD
Całodzienny przejazd powrotny do Ystad w Szwecji. Zaokrętowanie na prom.

XII DZIEŃ - ŚWINOUJŚCIE
Przypłynięcie do Świnoujścia. Przejazd przez Polskę.  Zakończenie wycieczki.


CENA OBEJMUJE:

» 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Angelholm x 1, ok. Oslo x 2, ok Voss x 2, ok Begren x, Stranda x 1, Andaslness x 1, ok. Oslo x 1) pokoje 2,3 osobowe z łazienkami. Dopłata za pok. 1os.
» Śniadania (9) i obiadokolacje (9). W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje. Bez wyżywienia na promie ze Świnoujścia do Kopenhagi i z Ystad do Świnoujścia.
» Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i video. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
» Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż.
» Pilot pełniący funkcję przewodnika.
» Póltoragodzinna wycieczka promem po Geirangerfjord.
» Przeprawy promowe podczas zwiedzania: Helsingor - Helsingborg, Oppedal -Lavik i Eidsdal-Linge.


DODATKOWY KOSZT:

» Wstępy + transfery + przewodnicy miejscowi ok. 120 Euro


UWAGI:

» Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.
 

ZNIŻKI/DOPŁATY:
 
» gwarancja pokoju 1-osobowego 1260.00 PLN/os.