Praga, Wiedeń 5 dni

5 dni


     

Program ramowy

   1 dzień

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pragi, m.in.: Hradczan, w tym: Zamku Praskiego, katedry św. Wita, Pałacu Królewskiego, spacer Złotą Uliczką, Loreta, Strahovski Klasztor, przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana; oglądanie kościoła św. Mikołaja i Wyspy Kampa, spacer po średniowiecznym Moście Karola. W godzinach popołudniowych 2-godzinny rejs statkiem po Wełtawie z obiadem (fakultatywnie). Po rejsie powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień

śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta z pilotem, m.in.: Plac Wacława, spacer po Rynku Starego Miasta, oglądanie m.in.: Parlamentu, Muzeum Narodowego, Kościoła Matki Bożej śnieżnej, ratusza staromiejskiego ze słynnym zegarem "Orloj", pałacu Goltz-Kinskych i kościoła Tyńskiego, pomnika Jana Husa, Nowego Ratusza. Przejazd do Wiednia. Objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Przejazd do wioski winiarzy Grinzing - kolacja w jednej z winiarni (fakultatywnie). Przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień

śniadanie. Przejazd i zwiedzanie: pałacu Schoenbrunn - dawnej letniej rezydencji cesarskiej. Przejazd komunikacją miejską do centrum Wiednia. Spacer po dziedzińcach Hofburga, zwiedzanie katedry św. Szczepana. Czas wolny. Kolacja (fakultatywnie). Po kolacji odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd przez Czechy do Polski.

5 dzień

Przyjazd do poszczególnych miejscowości w kraju.

CENA OBEJMUJE:

» Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video)
» Zakwaterowanie w hotelach 2/3*** na 3 noclegi: 2 noclegi w ok. Pragi, 1 nocleg na terenie Austri lub Czech
» 3 śniadania
» Opiekę pilota z "EUROPA-TRAVEL"
» Ubezpieczenie NW + KL + bagaż

UWAGI:

Dodatkowy koszt za miejscowych przewodników w Pradze i w Wiedniu oraz za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: ok. 25 Euro/os + ok. 500 Koron Czeskich/os. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Możliwość dokupienia kolacji.