Praga, Wiedeń, Budapeszt 6 dni

Wycieczka obiazdowa

6 dni
 

     


Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. W czasie jazdy przerwa na posiłek. Przyjazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Pragi, min.: Hradczan w tym: Zamku Praskiego, katedry św. Wita, Pałacu Królewskiego, spacer Złotą Uliczką, Loreta, Strahovski Klasztor, przejście do zabytkowej dzielnicy Mala Strana; oglądanie kościoła św. Mikołaja i Wyspy Kampa, spacer po średniowiecznym Moście Karola. W godzinach popołudniowych 2-godzinny rejs statkiem po Wełtawie z obiadem (fakultatywnie) lub czas wolny. Po rejsie powrót do hotelu. Nocleg.

3 dzień

śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta z pilotem, min.: Plac Wacława, spacer po Rynku Starego Miasta, oglądanie m. in.: Parlamentu, Muzeum Narodowego, Kościoła Matki Bożej śnieżnej, ratusza staromiejskiego ze słynnym zegarem "Orloj", pałacu Goltz-Kinskych i kościoła Tyńskiego, pomnika Jana Husa. Przejazd do Wiednia. Objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Kolacja (fakultatywnie) Przejazd do hotelu. Nocleg.

4 dzień

śniadanie. Przejazd i zwiedzanie pałacu Schoenbrunn - dawnej letniej rezydencji cesarskiej. Zwiedzanie kościoła św. Józefa na Kahlenbergu. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z winem i muzyką cygańską (fakultatywnie). Powrót do hotelu i nocleg.

5 dzień

śniadanie. Zwiedzanie miasta (komunikacją miejską) z przewodnikiem: Starówka, Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką i kościołem Macieja, Zamek Królewski (z zewnątrz). Wjazd na Wzgórze Gellerta z pomnikiem Wyzwolenia i Cytadelą. Zwiedzanie miasta: centrum handlowe Pesztu, Parlament (z zewnątrz), Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium, Muzeum Sztuk Pięknych (z zewnątrz), Park Miejski. Kolacja (fakultatywnie). Wieczorem odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski przez Słowację i Czechy.

6 dzień

Przejazd do poszczególnych miejscowości w kraju.

CENA OBEJMUJE:

» Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, barkiem, WC, video
» 4 noclegi
» 4
śniadania
» Przewodnik w Pradze Wiedniu i Budapeszcie
» Opiekę pilota z "EUROPA-TRAVEL"
» Ubezpieczenie NW + KL + bagaż

UWAGA:

Na bilety wstępów i przewodników miejscowych należy przeznaczyć ok. 50 Euro, ok. 600 koron czeskich.