Rosja - Sankt Petersburg 6dni

6 dni


TRASA: Wilno - Sankt Petersburg - Carskie Sioło
 

     

 


Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, dla chętnych spacer po starówce, nocleg.

2 dzień

Wcześnie rano wyjazd w kierunku Sankt Petersburga (zamiast śniadania suchy prowiant na drogę). Przyjazd do hotelu w Sankt Petersburgu w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Zwiedzanie z przewodnikiem Sankt Petersburga, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego, w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata - Ermitaż; po południu dalsze zwiedzanie miasta: cerkiew i klasztor Smolny, gmach Admiralicji, gmach Sztabu Generalnego, Pałac Marmurowy (z zewnątrz), a także Cypel Wyspy Wasilewskiej, nabrzeże Uniwersyteckie i Pałacowe, Plac Senacki ze słynnym pomnikiem Piotra I - Miedziany Jeździec, Sobór św. Mikołaja, Teatr Mariński, główna ulica miasta: Newski Prospekt. Obiadokolacja. Wieczór folklorystyczny dla chętnych (fakultatywnie). Nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Ciąg dalszy zwiedzania Sankt Petersburga: Twierdza Pietropawłowska z katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Plac św. Izaaka, Sobór św. Izaaka (wnętrza), Plac Sztuki, pomnik Puszkina, Muzeum Rosyjskie (wnętrza). Po południu czas wolny - spacer Newskim Prospektem - centrum handlowe i kulturalne Petersburga. Dla chętnych rejs stateczkiem rzekami i kanałami Sankt Petersburga zwanego Wenecją Północy. Obiadokolacja, powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień

Śniadanie. Przejazd do Carskiego Sioła (Miasto Puszkin), zwiedzanie pałacu Katarzyny ze słynną bursztynową komnatą, spacer po parku. Po południu wyjazd do Polski.

6 dzień

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Powrót do poszczególnych miejscowości.

CENA OBEJMUJE:

» przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video),
» 4 noclegi w hotelach klasy turystycznej,
» 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
» opiekę pilota z EUROPA-TRAVEL,
» Przewodnika w Sant Petersburgu,
» ubezpieczenie NW + KL + bagaż.

 

UWAGI:

Dodatkowy koszt na bilety wstępów ok. 65 EUR. Koszt wizy rosyjskiej - 220 zł.