Włochy 13 dni

13 dni

Trasa:
Wiedeń
- Padwa - Werona - Mediolan - Florencja - Piza - Siena - Orvieto - Rzym - Sorrento - Capri - Pompeje - Monte Cassino - Asyż - Riwiera Adriatycka - Rawenna - San Marino - Wenecja

Najwspanialsze zakątki Włoch z Mediterraneum już od 12 lat : Werona Romea i Julii, piękno Jeziora Garda, mediolańska La Scala, Florencja Medyceuszy, krzywa wieża w Pizie, sieneńskie Palio, Orvieto classico, Rzym, Watykan i niedzielny Anioł Pański z Ojcem Świętym, Asyż Św. Franciszka i Padwa św. Antoniego, starożytne Pompeje, uroki Capri, republika San Marino, urzekające mozaiki w Rawennie, złote plaże Adriatyku, Wenecja - miasto na lagunie !!!

     

 

Program ramowy

I DZIEŃ
Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg w Czechach.

II DZIEŃ - WIEDEŃ
Rano krótki spacer po Wiedniu. Zobaczymy Katedrę Św. Szczepana i obiekty znajdujące się przy Ringu: Operę, Parlament, Hofburg, Ratusz, Park Miejski z pomnikiem Straussa. Wjazd przez Tarvisio do Włoch.

III DZIEŃ - PADWA - WERONA
Przed południem zwiedzanie Padwy: trzynastowieczna Bazylika Św. Antoniego, Uniwersytet, Starówka. Po południu pobyt w Weronie - w programie rzymska Arena z I wieku, kościółek Santa Maria della Antica z grobowcami Scaligerich, sławny balkonik Julii przy Via Capello 23.

IV DZIEŃ - MEDIOLAN
Przejazd wzdłuż malowniczego Jeziora Garda. Zwiedzanie Mediolanu - w programie: monumentalna Katedra z białego marmuru, Pasaż Victora Emanuela z 1876 roku, La Scala, teatr operowy numer jeden na świecie.

V DZIEŃ - PIZA - FLORENCJA
W programie dnia: Plac Cudów z Katedrą, Baptysterium oraz sławną Krzywą Wieżą w Pizie. Przejazd do Florencji. W programie: Plac Michała Anioła, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych florentyńczyków.

VI DZIEŃ - SIENA - ORVIETO
Przejazd do Sieny - zwiedzanie Katedry oraz rynku o charakterystycznym kształcie na którym odbywa się coroczne Palio. Zwiedzanie urokliwego Orvieto ze wspaniała Katedrą i Rynkiem gdzie można zakupić cenione wino "Orvieto classico".

VII DZIEŃ - SORRENTO - POMPEJE - CAPRI
Przejazd do Sorrento. Transfer na Capri. Wjazd kolejką na punkt widokowy i do Ogrodów Augusta. Czas wolny (możliwość plażowania) lub propozycja akultatywna: stateczkiem do grot okalających Capri - wspaniałe widoki! Przejazd kolejką Circusvesuviana do Pompejów. Zwiedzanie sławnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I w. n.e.

VIII DZIEŃ - RZYM
Przyjazd do Rzymu. W programie zwiedzania: Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską oraz Bazylika św. Piotra, nawiedzenie grobu Ojca Świętego Jana Pawła II. Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Rzym starożytny: Koloseum, Rzymskie Forum, Kapitol, Forum Trajana. Spacer po Rzymie : Plac Wenecki, Plac Navona (sławna Fontanna Czterech Rzek Berniniego), Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie.

IX DZIEŃ - RZYM
Niedzielny Anioł Pański z Ojcem Świętym. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania w okolicach Placu Św. Piotra. Przejazd przez Zatybrze do Bazyliki Św. Pawła za Murami (zwiedzanie). Dzielnica Eur z okien autokaru.

X DZIEŃ - MONTE CASSINO - ASYŻ
Pobyt na Monte Cassino z Opactwem założonym przez Św. Benedykta i Cmentarzem polskim z mogiłami żołnierzy II Korpusu. Przejazd do leżącego w Umbrii Asyżu - miasta Św. Franciszka. Spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka i Św. Klary oraz kościoła Santa Maria degli Angeli.

XI DZIEŃ - ODPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM - RAWENNA
Odpoczynek nad morzem Przejazd do Rawenny - zwiedzanie kościoła San Apollinare in Classe, kościoła San Vitale oraz Mauzoleum Galii Placydy słynnych ze swych wspaniałych mozaik.

XII DZIEŃ - SAN MARINO - WENECJA
Krótki pobyt w San Marino najmniejszej republice świata - spacer i zakupy. Przejazd do Wenecji na parking Tronchetto (postój 8 godzin). Transfer Giudeccą do Placu Św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki Św. Marka - patrona Wenecji, Pałacu Dożów (z zewnątrz) wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Czas wolny lub propozycja fakultatywna: przejażdżka gondolami. Spacer do Mostu Rialto. Przejazd specjalnie wynajętymi małymi motorówkami  przez sławny Kanał Grande. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.

XIII DZIEŃ - Zakończenie wycieczki.
ŚwiadczeniaW cenie podstawowej
» 11 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, Lido di Jesolo x 1, ok. Jeziora Garda x 1, Montecattini x 2, ok. Rzymu x 4, ok. Rimini x 2). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1os. i gwarantowany 2.os.
» Śniadania kontynentalne (11). Możliwość wykupienia pakietu 11 obiadokolacji. W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
» Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i video. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
» Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż.
» Pilot pełniący funkcję przewodnika.

WYDATKI PROGRAMOWE:

» Wstępy + wjazdy (Wenecja, Florencja, ew. Janiculum) + metro w Rzymie + transfery Wenecja i Capri + przewodnicy miejscowi około 125-130 euro.

UWAGI:
 
» Wydatki programowe i propozycje fakultatywne są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki.

PROPOZYCJE FAKULTATYWNE:

» Wenecja: gondole - 90 euro za 6 osób
» Capri: przejażdżka do Lazurowej Groty: 21 euro
» Capri: przejażdżka wokół wyspy: 12 euro
 
ZNIŻKI/DOPŁATY:

» Gwarantowane miejsce w pokoju. 2-os. Cena za osobę. 75.00 PLN/os.
» Gwarantowane miejsce w pokoju. 1-os. Cena za osobę. 770.00 PLN/os.
» Pakiet 11 obiadokolacji. Cena za osobę. 295.00 PLN/os.