Włochy 9 dni

9 dni

Trasa:
Wiedeń
- Padwa - Florencja - Rzym - Monte Cassino - Pompeje - Capri - Asyż - Loreto - San Marino - Wenecja

 

   


Program ramowy

DZIEŃ 1: Po przekroczeniu granicy przejazd na nocleg do Czech.
DZIEŃ 2: WIEDEŃ Rano krótki spacer po Wiedniu. Zobaczymy Katedrę Św. Szczepana i obiekty znajdujące się przy Ringu: Operę, Parlament, Hofburg, Ratusz, Park Miejski z pomnikiem Straussa. Do Włoch wjazd przez przejście graniczne w Tarvisio.
DZIEŃ 3: PADWA - FLORENCJA Rano w Padwie podziwiać będziemy wspaniałą Bazylikę św. Antoniego. Przejazd do Florencji. W programie zwiedzania stolicy Toskanii: Plac Michała Anioła ze wspaniałym widokiem na miasto, Most Złotników na rzece Arno, Plac Signoria, Katedra Santa Maria del Fiore i Baptysterium, kościół Santa Croce z nagrobkami sławnych Florentyńczyków.
DZIEŃ 4: RZYM Przyjazd do Rzymu. W programie zwiedzania: Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, grób Ojca Świętego Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. Rzym starożytny : Forum, łuk Konstantyna, Koloseum, Kapitol.
DZIEŃ 5: RZYM Środowa Audiencja Generalna z Ojcem Świętym. Czas wolny. Spacer Zamek Anioła, Plac Savona, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Bazylika św. Jana na Lateranie i Święte Schody.
DZIEŃ 6: POMPEJE – CAPRI Zwiedzanie ruin Pompei - sławnego miasta zasypanego popiołami Wezuwiusza w I w. n.e. Przejazd do Sorrento. Transfer na Capri – najpiękniejszą z włoskich wysp. Czas wolny do indywidualnego wykorzystania (np. możliwość plażowania, wycieczka fakultatywna stateczkiem do grot okalających Capri i inne). Przejazd  w okolice Neapolu.
DZIEŃ 7: MONTE CASSINO – ASYŻ Pobyt na Monte Cassino: Opactwo Benedyktyńskie,
cmentarz polski żołnierzy II Korpusu i Muzeum Historii Bitwy o Monte Cassino. Przejazd do leżącego w Umbrii Asyżu - miasta św. Franciszka patrona Włoch. W programie spacer po mieście, zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka i św. Klary oraz kościół Santa Maria degli Angeli.
DZIEŃ 8: SAN MARINO - WENECJA Krótki pobyt w San Marino najmniejszej republice świata – spacer i zakupy. Przejazd do Wenecji na parking Tronchetto (postój 9 godzin). Transfer Giudeccą do Placu św. Marka. Zwiedzanie Bazyliki św. Marka - patrona Wenecji, Pałacu Dożów (z zewnątrz) wraz ze sławnym Mostem Westchnień, Wieży Zegarowej, Dzwonnicy. Czas wolny lub propozycja fakultatywna: przejażdżka gondolami. Spacer do Mostu Rialto. Powrót na Tronchetto. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy.
DZIEŃ 9: Zakończenie wycieczki.

 

CENA OBEJMUJE:

W cenie podstawowej:
» 7 noclegów w hotelach klasy turystycznej (Czechy x 1, Lido di Jesolo x 1, Chiussi x 1, ok. Rzymu x 3, ok. Rimini x 1). Pokoje 2 i 3 os. z łazienkami. Dopłata za pok. 1os. i gwarantowany 2.os.
» Śniadania kontynentalne (7). Możliwość wykupienia pakietu 7 obiadokolacji.
W cenę obiadokolacji nie są wliczone napoje.
» Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek i video. W autokarze kawa, herbata i napoje za złotówki.
» Ubezpieczenie KL do 15 000 EUR, NW i bagaż.
 Pilot pełniący funkcję przewodnika.


DODATKOWY KOSZT:

» Wstępy + wjazdy (Wenecja, Florencja, ew. Janiculum) + metro w Rzymie + transfery Wenecja i Capri + przewodnicy miejscowi około 125 euro.


UWAGI:
 
Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników wycieczki. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


PROPOZYCJE FAKULTATYWNE:
» Wenecja: gondole - 90 euro za 6 osób
» Capri : przejażdżka do Lazurowej Groty : 21euro
» Capri : przejażdżka wokół wyspy : 12 euro

 
ZNIŻKI/DOPŁATY:
» Gwarantowane miejsce w pokoju. 2-os. Cena za osobę. 60.00 PLN/os.
» Gwarantowane miejsce w pokoju. 1-os. Cena za osobę. 490.00 PLN/os.
» Pakiet 7 obiadokolacji. 195.00 PLN/os.