Włochy klasyczne 8 dni

WYCIECZKA OBJAZDOWA

8 dni

Trasa: RIWIERA ADRIATYCKA - SAN MARINO - ASYŻ - RZYM - WATYKAN - MONTE CASSINO - FLORENCJA - WENECJA

 

     

 


Program ramowy

 

 1. DZIEŃ
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Włoch.

2. DZIEŃ
Przyjazd do hotelu na Riwierze Adriatyckiej. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ
Śniadanie. Przejazd do SAN MARINO, spacer trasą turystyczną najstarszej na świecie republiki, zakup pamiątek. Wyjazd do ASYŻU. Zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, Piazza Comune, kościół św. Klary. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do WATYKANU, zwiedzanie: Bazylika i Plac św. Piotra, wizyta w miejscu spoczynku Jana Pawła II. Następnie zwiedzanie historycznego centrum Wiecznego Miasta: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, Piazza Navona, Plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu. Wieczorem fakultatywny wyjazd (za dodatkową opłatą na miejscu) do jednego z okolicznych średniowiecznych miasteczek. W ramach wyjazdu kolacja w restauracji z oryginalnym wystrojem, znakomitymi lokalnymi potrawami i winem oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo. Powrót do hotelu, nocleg.

5. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do WATYKANU na audiencję generalną (przy pobycie Ojca Świętego w Rzymie). W godzinach popołudniowych przejazd na MONTE CASSINO - chwila zadumy na polskim cmentarzu wojskowym. Następnie wizyta w Historiale di Cassino - multimedialnym muzeum historii Monte Cassino. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

6. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do FLORENCJI. Zwiedzanie stolicy Toskanii: kościół Santa Croce, Piazza del Duomo, baptysterium, katedra Santa Maria del Fiore, Wieża Giotta, Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Ponte Vecchio. Przejazd do hotelu w okolicy Wenecji. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ
Śniadanie. Wyjazd do WENECJI na parking Tronchetto. Przejazd słynnymi kanałami weneckimi do placu św. Marka. Zwiedzanie panoramiczne: Most Westchnień, Pałac Dożów, Bazylika i plac św. Marka. Spacer trasą turystyczną przez Ponte Rialto. Wyjazd do Polski.

8. DZIEŃ
Przyjazd do Polski. 
 

 

CENA OBEJMUJE:
» Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video)
» 7 noclegów w hotelach 2.3***
» 7 śniadań, 5 obiadokolacji
» Opiekę pilota z "EUROPA-TRAVEL"
» Ubezpieczenie NW + KL + bagaż

UWAGI:
Na bilety wstępów, komunikację miejską w Rzymie i miejscowych przewodników należy przeznaczyć ok. 60 EURO/os.