Włochy z Sycylią 13 dni

13 dni

Trasa: Rawenna, Urbino, San Giovanni Rotondo, Monte S.Angelo, Taormina, Etna, Syrakuzy, Noto, Agrigento, Selinunte, Erice*, S.Vito del Capo*, Palermo, Monreale, Neapol, Pompeje, Rzym, Watykan, Florencja.

 

     

 


Program ramowy

1 dzień - odjazd autokaru z Krakowa o godz. 6.00. Pozostałe miejscowości wg trasy nr 3 (str. II). Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu przy granicy austriacko-włoskiej (ok. 850 km). Nocleg.

2 dzień - wczesne śniadanie. Przejazd do Rawenny (ok. 350 km). Zwiedzanie Rawenny: Bazylika San Vitale z imponującymi mozaikami, Mauzoleum Galii Placidi, Grób Dantego, Piazzo del Popolo, Battisterio Neoniano. Przejazd do Urbino (ok. 120 km) niezwykle urokliwej miejscowości. Spacer po uporządkowanych uliczkach otoczonych domami i kościołami o ceglastych elewacjach: Palazzo Ducale, Katedra, Dom Rafaela. Przejazd do hotelu w okolicy Ankony (ok.110 km). Nocleg.

3 dzień - śniadanie. Przejazd autokarem do San Giovanni Rotondo (ok. 350 km) - miasta, w którym żył słynny mistyk Ojciec Pio. Zwiedzanie Starego i Nowego Sanktuarium oraz grobu wraz z pamiątkami po zakonniku. Możliwość krótkiego zwiedzania drogi krzyżowej, pięknie położonej na zboczu wzgórza. Przejazd do Monte Sant'Angelo (ok.25 km), gdzie znajduje się grota, w której podobno ukazał się Archanioł Michał, przekształcona w kościół. Przejazd do hotelu w okolicy Foggi (ok.60 km). Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Przejazd przez Basilicatę i Kalabrię do Taorminy na Sycylii (ok. 570 km). Po drodze postój i spacer po Tropei, która wznosi się na szczycie urwiska skalnego. Miasto to jest uważane za najpiękniejsze i najmodniejsze nad Morzem Tyreńskim. Przepłynięcie promem z Villa San Giovanni do Mesyny. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Taorminy. Nocleg.

5 dzień - śniadanie. Przejazd do Taorminy i spacer po najszykowniejszym kurorcie Sycylii: grecki teatr, średniowieczne centrum. Przejazd autokarem na Etnę na wys. 1980 m n.p.m, skąd można popatrzeć na kratery. Etna jest najwyższym czynnym wulkanem Europy i jednym z najaktywniejszych na świecie. Powrót do hotelu. Nocleg.

6 dzień - śniadanie. Przejazd do Syrakuz (ok. 100 km). Zwiedzanie: Wyspa Ortigia, Świątynia Apollina i Ateny, Źródło Aretuzy, Park Archeologiczny z Teatrem Greckim, Rajski Kamieniołom i Ucho Dionizjusza, Amfiteatr Rzymski. Przejazd autokarem do barokowego miasta Noto (ok. 30 km), wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Spacer po barkowym zespole miejskim: kościoły, pałace, place, reprezentacyjne schody. Przejazd do hotelu w okolicy Agrigento (ok. 200 km). Nocleg.

7 dzień - śniadanie. Przejazd do Agrigento. Spacer po średniowiecznym mieście i zwiedzanie Doliny Świątyń. Przejazd do Selinunte (ok. 100 km). Zwiedzanie ruin greckich Świątyń. Przejazd do hotelu w okolicy Mazara del Vallo (ok. 30 km). Nocleg.

8 dzień - śniadanie. Pobyt nad morzem. Dla chętnych wycieczka fakultatywna (min. 20 osób) do Erice (ok. 90 km). Przejazd przez Marsalę - możliwość degustacji wyśmienitych win Marsala. Przejazd wzdłuż salin, gdzie w krajobrazie dominują pryzury soli oraz wiatraki. W Erice spacer po średniowiecznym miasteczku, z szarymi, kamiennymi domami. Przejazd wzdłuż niezwykle urozmaiconego wybrzeża na Capo s. Vito (ok.15 km) i plażowanie na karaibskiej plaży. Powrót do hotelu. Nocleg.

9 dzień - śniadanie. Przejazd do Monreale (ok.115 km), gdzie znajduje się imponująca katedra normańska z XII wieku. Przejad do Palermo (ok. 10 km). Zwiedzanie: San Giovanni degli Ereniti, Santa Caterina, Piazza Pretoria, kościół La Martorana, katedra, Pałac Normański, Capella Palatina. Przejazd do portu. Zaokrętowanie na prom Palermo-Neapol. Wypłynięcie ok. godz. 20.00. Nocleg na promie.

10 dzień - rano ok. 6.30 przypłynięcie do Neapolu. Spacer po mieście: Porta Capuana, Castel Capuano, katedra św. Januarego, kościół San Lorenzo Maggiore, dzielnica Spaccanapoli. Przejazd do Pompei (ok. 25 km) - "miasta zastygłego w czasie" na skutek zalana lawą. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu (ok. 250 km). Nocleg.

11 dzień - śniadanie. Przejazd do Watykanu. Zwiedzanie: Bazyliki św. Piotra, Grobów Papieskich - modlitwa przy grobie Ojca św. Jana Pawła II. Przejazd do Rzymu i spacer po Rzymie Starożytnym: Plac Wenecki, Ołtarz Ojczyzny, Kapitol z pomnikiem Marka Aureliusza, Forum Romanum, Więzienie Mamertyńskie, Fora Cesarskie, Łuk Konstantyna, Koloseum. Wieczorny spacer po Rzymie: Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi, Panteon, Plac Navona i Fontanna Czterech Rzek. Przejazd do hotelu w okolicy Rzymu. Nocleg.

12 dzień - śniadanie. Przejazd do Florencji (ok. 275 km). Zwiedzanie Florencji: kościół San Lorenzo, Piazza del Duomo, Katedra NMP Kwietnej, baptysterium, kampanila, Piazza della Signoria, kościół św.Krzyża, Palazzo Vecchio, Most Ponte Vecchio. Wieczorem wyjazd do Polski.

13 dzień - przejazd przez terytorium Austrii i Czech. Powrót do Krakowa (ok. 1350 km) ok. godz. 18.00.

HOTELE:
Wszystkie noclegi (10) w hotelach klasy turystycznej, usytuowanych na obrzeżach miast. Skromnie urządzone pokoje z łazienkami i WC. Do dyspozycji gości w hotelu recepcja, restauracja i bar oraz (1) na promie.

 

CENA OBEJMUJE:
» Transport komfortowym autokarem (WC, klimatyzcja, bar, video)
» Na trasach dojazdowych krajowych możliwy jest niższy standard
» Przeprawa promowa Włochy - Sycylia - Włochy
» 10 noclegów w hotelu
» Wyżywienie: 10 śniadań kontynentalnych

» 1 nocleg na promie (siedzenia lotnicze) - możliwość wykupienia kabiny wewnętrznej 4 os. za 40 EUR/os. lub 2 os. za 65 EUR/os.
» Opieka pilota
» Program turystyczny
» Ubezpieczenie ATU - Gerling (Kl i NW i bagaż)

CENA NIE OBEJMUJE:
» Napojów do posiłków
» Biletu wstępu do zwiedzanych obiektów
» Wynajmu licencjonowanych przewodników miejskich
» Przejazdów komunikacją miejską
» Dodatkowych posiłków

UWAGI:

Program może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po muzeach.
Orientacyjny koszt uczstnictwa w całym programie turystycznym: ok. 100 EUR.