Wiedeń, Budapeszt 5 dni

5 dni

 

     

 


Program ramowy

1 dzień

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przyjazd do Wiednia, zakwaterowanie i nocleg.

2 dzień

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie miasta, m.in.: Belweder, objazd Ringstrasse autokarem (Urania, Muzeum Sztuki Użytkowej, Park Miejski, Opera, plac Marii Teresy, Hofburg, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Uniwersytet, Kościół Wotywny, budynek Giełdy) i spacer po starówce. Po przerwie dalsze zwiedzanie miasta z pilotem, z możliwością indywidualnego oglądania komnat i skarbca w Hofburgu. Przejazd na Prater - czas wolny. Wieczorem przejazd do wioski winiarzy Grinzing - kolacja w jednej z regionalnych winiarni (fakultatywnie). Powrót do hotelu i nocleg.

3 dzień

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Schonbrunn - letniej rezydencji cesarskiej - zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja z winem i muzyką cygańską (fakultatywnie). Po kolacji wjazd na wzgórze Gelerta - podziwianie pięknej panoramy miasta nocą. Powrót do hotelu i nocleg.

4 dzień

śniadanie. Zwiedzanie miasta (komunikacją miejską) z przewodnikiem: Starówka, Wzgórze Zamkowe z Basztą Rybacką i kościołem Macieja, Zamek Królewski (z zewnątrz). Wjazd na Wzgórze Gellerta z pomnikiem Wyzwolenia i Cytadelą, centrum handlowe Pesztu, Parlament (z zewnątrz), Plac Bohaterów z pomnikiem Millenium. Muzeum Sztuk Pięknych (z zewnątrz), Park Miejski, pałacyk Vajdahunyad. Obiadokolacja (fakultatywnie). Wieczorem odjazd w kierunku granicy, nocny przejazd do Polski przez Słowację i Czechy.

5 dzień

Przyjazd do poszczególnych miejscowości w kraju.

CENA OBEJMUJE:

» Przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, barek, video)
» 3 noclegi w hotelach 2/3***
» 3 śniadania
» Opiekę pilota "EUROPA-TRAVEL"
» Przewodnika w Wiedniu i Budapeszcie
» Ubezpieczenie NW + KL + bagaż

UWAGI:

Na bilety wstępów należy przeznaczyć ok. 60 EURO. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.